បាត់ដំបងចាប់ប្រមូលជនអនាថា វិបល្លាស សតិមិនគ្រប់ និងប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀនយកទៅមណ្ឌលកែប្រែ
បាត់ដំបង៖ អភិបាលក្រុងបាត់ដំបងបានដឹកនាំកម្លាំងចុះប្រមូលកជនអនាថា វិបល្លាស សតិមិនគ្រប់ ដើម្បីយកទៅមណ្ឌលបន្សាបព្យាបាល និងស្តានិតិសម្បទា និងមណ្ឌលសុំចតមន្ទីរសង្គមកិច្ចខេត្តបាត់ដំបងកាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣។
អភិបាលក្រុងបាត់ដំបង លោក លាង វាសនា បានអោយដឹងថា យុទ្ធនាការប្រមូលយកគឺដើម្បីលើកកម្ពស់សោភ័ណភាពក្រុងធ្វើអោយទីក្រុងស្អាត ពិសេសលុបបំបាត់មិនអោយមានជនអនាថា វិបល្លាស សតិមិនគ្រប់នៅតាមទីសាធារណៈនេះទេ។
ជាមួយយុទ្ធនាការនាថ្ងៃនេះដែរ កម្លាំងគណៈបញ្ជាការឯកភាពក្រុងបានចាប់ប្រមូលបានជនអនាថា វិបល្លាស សតិមិនគ្រប់ សរុបបានចំនួន ២៤នាក់ ដែលពួកគេភាគច្រើនដេកតាមសួនច្បារសាធារណៈ វត្តអារាម ដែលបង្កការរំខានដល់ការរស់នៅរបស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ។
លោកអភិបាលក្រុងបានបញ្ជាក់ថា ចំពោះ ជនអនាថា វិបល្លាស សតិមិនគ្រប់ សរុបចំនួន ២៤នាក់ ដែលបានឃាត់ខ្លួននៅថ្ងៃ ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចបញ្ជូនទៅកាន់មណ្ឌលសុំចតមន្ទីរសង្គមកិច្ច ស្រុកសង្កែ នៃខេត្តបាត់ដំបង ដើម្បីអនុវត្តតាមទៅតាមផ្លូវច្បាប់៕